Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Antonio Miloshoski dhe zëvendës kryeadministratori i Kosovës, Steven Schook janë shprehur se çdo shtyrje e mëtejshme e zgjidhjes së statusit final nuk është në të mirë të Kosovës dhe të rajonit.
Pas takimit në Prishtinë, ata thanë se shënimi i vijës kufitare Kosovë- Maqedoni duhet të zgjidhet me një marrëveshje teknike që do të jetë e përfshirë në rezolutën e KB për statusin e Kosovës.
XS
SM
MD
LG