Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 25 veta e humbën jetën dhe 75 u plagosën nga shpërthimi në një treg në zonën shiite në Bagdad. Pas shpërthimit, afër të tregut ranë edhe 3 mortaja.
Ndërkohë, ushtria amerikane njoftoi se tre pjesëtarë të saj janë vrarë në luftime me kryengritës në provincën Anbar, në veri të Irakut.
Agjencitë e lajmeve raportojnë se prej marsit të vitit 2003, kur u përmbys regjimi i Saddam Husseinit, në Irak janë vrarë të paktën 2870 ushtarë amerikanë.
XS
SM
MD
LG