Ndërlidhjet

MADRID


Policia spanjole ka arrestuar të paktën 9 pjesëtarë të dyshuar të një bande kriminale ruse, përfshirë Oleg Vorontsovin, këshilltar i ish presidentit Boris Jeltzin.
Të arrestuarit dyshohen për bashkëpunim me kreun e krimit Zakhar Kalashov, i cili në maj u arrestua në Emiratet e Bashkuara Arabe dhe muajin e ardhshëm do të ekstradohet në Spanjë.
XS
SM
MD
LG