Ndërlidhjet

LONDËR


Spitali i Londrës tha se gjatë natës është përkeqësuar gjendja e ish spiunit rus Alexander Litvinenko, i cili 3 javë më parë u helmua në Londër.
"Ne mund të konfirmojmë se kishte një përkeqësim dramatik të gjendjes së Alexander Litvinenkos. Ai është në gjendje kritike dhe ndodhet në përkujdesje intenzive", tha drejtori i klinikës Geoff Bellingham.
Litvinenko ishte një kritik i ashpër i Kremlinit, por zyrtarët rusë kanë mohuar çdo lidhje me rastin e tij.
XS
SM
MD
LG