Ndërlidhjet

KABUL


Një ushtar i NATO-s e humbi jetën ndërsa një tjetër u plagos në një sulm me raketë në Afganistanin jugor. Përkatësia nacionale e ushtarëve nuk u bë e ditur.
Muajt e fundit kryengritësit i kanë shpeshtuar sulmet kundër forcave ndërkombëtare dhe atyre afgane.
XS
SM
MD
LG