Ndërlidhjet

HELSINKI


Mosmarrëveshjet ndërmjet Rusisë dhe Bashkimit Evropian duhet të zgjidhen përmes negociatave, tha presidenti rus Vladimir Putin duke e mbrojtur vendimin për ndalimin e importit të prodhimeve të mishit nga Polonia.
Sot Bashkimi Evropian tha se nuk do të mund t'i fillojë negociatat me Rusinë për marrëveshjen e re të partneritetit, pasi Moska nuk arriti kompromis me Poloninë.
Presidenca finlandeze e BE-së tha se Polonia ishte ajo që bllokoi konsenzusin e 25 anëtarëve të unionit.
XS
SM
MD
LG