Ndërlidhjet

CYRIH


FIFA e ka suspenduar Iranin nga të gjitha garat ndërkombëtare. Në deklaratë thuhet se vendimi është marrë pas ndërhyrjes së qeverisë iraniane në çështjet e futbollit, e sidomos në procesin e vendim marrjes në Federatën Kombëtare të Futbollit.
Më herët, autoritetet iraniane nxorrën me forcë nga zyrat e tij Mohamad Dadgan, kryetarin e zgjedhur të federatës iraniane të futbollit dhe ekipin e tij.
XS
SM
MD
LG