Ndërlidhjet

KABUL


Autoritetet afgane njoftuan se një makinë bombë ka shpërthyer afër konvojit të ushtarëve të NATO-s dhe policisë afgane, duke i lënë dy të plagosur. Zyrtarë të policisë afgane thanë se shpërthimi ka ndodhur në provincën Logar, rreth 60 km në jug të Kabulit.
XS
SM
MD
LG