Ndërlidhjet

RIJAD


Zëvendës presidenti amerikan, Dick Cheney ka biseduar tri orë me mbretin Abdullah të Arabisë Saudite. Pas takimit ata nuk bënë komente. Por, mendohet që bisedimet ishin fokusuar në çështjet e interesit të dyanshëm, e që kanë të bëjnë me zhvillimet në stabilizimin e Irakut, në konfliktin izraelito – palestinez dhe në situatën në Liban.
XS
SM
MD
LG