Ndërlidhjet

MANAMA


Kandidatët islamistë kanë fituar shumicën në zgjedhjet ligjvënëse në Bahrein.
Sipas rezultateve preliminare, kandidatët radikalë sunitë dhe shiitë fituan shumicën e 40 vendeve.
Asnjë kandidat sekular nuk ka siguruar fitoren, ndërsa është zgjedhur vetëm një grua kandidate.
XS
SM
MD
LG