Ndërlidhjet

BRUKSEL


Kampioni i botës në çiklizëm, spanjoli Isaac Galvez ka vdekur sot kur është përplasur me një çiklist në qytetin Ghent
31 vjeçari Galvez pësoi lëndime në kokë, dhe ndërroi jetë rrugës për në spital.
Galvez e fitoi titullin botëror Madison në vitin 1999 dhe të njëjtin sukses e përsëriti në fillim të këtij viti.
XS
SM
MD
LG