Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria e Shteteve të Bashkuara njoftoi për vrasjen e tre ushtarëve amerikanë dhe plagosjen e dy të tjerëve gjatë një sulmi në Bagdad.
Ndërkohë bëhet e ditur se është rrëzuar një aeroplan ushtarak amerikan në afërsi të Bagdadit, në të cilin ndodhej vetëm piloti, mirëpo nuk u dhanë detaje tjera për shkaqet e rrëzimit apo gjendjen e pilotit.
XS
SM
MD
LG