Ndërlidhjet

KIRKUK


Guvernator i qytetit Kirkuk në veri të Irakut, sot e mbijetoi sulmin, kur një vetëvrasës e hodhi veten në erë afër autokolonës së zyrtarit. Guvernatori Abdul Rahman Mustafa kaloi pa pasoja, por nga shpërthimi humbi jetën një civil dhe u plagosën 12 veta.
XS
SM
MD
LG