Ndërlidhjet

PRISHTINË


Lëvizja Vetëvendosje sot organizoi një protestë kundër Grupit Negociator të Kosovës. Aktivistët e Vetëvendosjes kanë hedhur shishe me ngjyrë të kuqe në ndërtesat e UNMIK-ut, të Kuvendit, të Qeverisë dhe të Presidencës së Kosovës. Janë thyer edhe disa xhama të këtyre ndërtesave. Policia tha se ka intervenuar duke hedhur gaz lotësjellës për ti shpërndarë protestuesit kur turma ka rrëzuar dy mure rrethuese të betonit të selisë së Unmikut.
XS
SM
MD
LG