Ndërlidhjet

BRUKSEL


Një zyrtar evropian sot ka thënë se shumica e vendeve të Bashkimit Evropian kanë ditur se Shtetet e Bashkuara po operonin me burgje sekrete në Evropë, por nuk i kishin paraqitur këto informata gjatë një hetimi zyrtar për këtë çështje. Claudio Fava, raportues për një Komision të Parlamentit Evropian, poashtu akuzoi edhe përfaqësuesin e lartë të Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Havier Solana, për "mangësi" në dëshminë e tij para komisionit më 2 Maj.
XS
SM
MD
LG