Ndërlidhjet

BAGDAD


Kanë vazhduar vrasjet dhe dhuna në shumë pjesë të Irakut. Forcat amerikane kanë bërë të ditur për vrasjen e 8 kryengritësve dhe të një ushtari të Shteteve të Bashkuara në qytetin Bakuba.
Ndërkaq në Bagdad janë vrarë 8 policë irakianë.
Gjatë 24 orëve të fundit në pjesë të ndryshme të Bagdadit janë gjetur 28 trupa të pajetë dhe me shenja të torturimit.
XS
SM
MD
LG