Ndërlidhjet

TBILISI


Presidenti i Gjorgjisë Mihael Shakashvili ka deklaruar se takimi i tij i fundit me presidentin e Rusisë Vladimir Putin ishte i dobishëm dhe se Tbilisi duhet të kultivoj dialogun e vazhdueshëm me Moskën.
Takimi Putin – Shalikashvili është realizuar të martën, ndërsa marrëdhënjet Rusi – Gjeorgji u tensionuan pasi që Tbilisi arrestoi katër rusë të akuzuar për spiunim.
XS
SM
MD
LG