Ndërlidhjet

ANKARA


Papa Benedikti i XVI ka vazhduar vizitën në Turqi.
Dje Papa Benedikti bëri thirrje për një dialog ndërmjet të krishterëve dhe myslimanëve, ndërsa Turqinë e cilësoi si urë ndërlidhëse ndërmjet religjioneve.
XS
SM
MD
LG