Ndërlidhjet

MOSKË


Kryeministri i Kosovës Agim Çeku ka biseduar në Moskë me anëtarin e Komitetit për Marrëdhënje Ndërkombëtare të Dumës shtetërore Konstantin Kosaçov.
Çeku ka deklaruar se bisedimet ishin të mira dhe se ai synon të trimëroj Rusinë që në formë më realiste të vështroj çështjen e Kosovës.
Pasdite kryeministri Çeku do takohet me përfaqësues të ministrisë së Jashtme të Rusisë.
Ndërkaq, në një prononcim për mediumet e Beogradit Agim Çeku ka përshëndetur hyrjen e Serbisë në programin e Partneritetit për Paqë.
XS
SM
MD
LG