Ndërlidhjet

SEUL


Koreja Jugore planifikon të tërheq trupat e veta nga Iraku deri në fund të vitit të ardhshëm. Ky vendim i Seulit pason vendimin e Britanisë së Madhe dhe të Polonisë për reduktimin e e numrit të trupave ushtarake në Irak.
Koreja Jugore në Irak ka 2300 ushtarë.
XS
SM
MD
LG