Ndërlidhjet

JERICHO


Sekretarja amerikane e shtetit Condoleezza Rice sot e lëvdoi liderin palestinez Mahmoud Abbas për rolin e tij në vendosjen e armëpushimit në Rripin e Gazës.
"Ne do të bëjmë çmos për të lehtësuarlëvizjen dhe qarkullimin, vështirësitë e përditshme dhe përbuzjet e përditshme që shoqërojnë jetën e popullit palestinez", tha Condolezza Rice në një konferencë të përbashkët me udhëheqësin palestinez.
XS
SM
MD
LG