Ndërlidhjet

AMAN


Presidenti amerikan George Bush dhe kryeministri i Irakut Nuri Al-Maliki biseduan sot në Aman për sigurinë në Irak.
Pas takimit, Bush e cilësoi Al-Malikin si një lider të fortë, dhe tha se janë dakorduar që ndarja e Irakut vetëm që do të shtonte dhunën.
Bush dhe Al-Maliki gjithashtu kanë diskutuar për format e shpejtimit të dorëzimit të përgjegjësive në lëmin e sigurisë nga forcat amerikane te ato të Irakut.
XS
SM
MD
LG