Ndërlidhjet

KANDAHAR


NATO-ja dhe trupat afgane thanë se kanë vrarë 10 kryengritës talibanë dhe kanë kapur dy udhëheqës të dyshuar të militantëve në jug të Afganistanit.
Një ushtar i NATO-s u lënduar lehtë në operacionin që u zhvilla të enjten në krahinën Helmand.
XS
SM
MD
LG