Ndërlidhjet

KIEV


Parlamenti i Ukrainës votoi për largimin e Ministrit të Jashtëm Borys Tarasyuk dhe atij të Brendshëm Yuriy Lutsenko.
Që të dy janë aleatë të presidentit properëndimor Viktor Yushchenko, dhe një kohë të gjatë kishin mosmarrëveshje me kryeministrin Viktor Yanukovich, i cili gëzon mbështetjen e Moskës.
XS
SM
MD
LG