Ndërlidhjet

MANILA


Tajfuni Durian deri tash ka shkaktuar vdekjen e 146 njerëzve në Filipine, dhe druhet se bilanci mund të rritet pas shirave të mëdha dhe rrëshqitjes së dheut nga malet vullkanike.
Fshatra të tëra 200 km në jug të kryeqytetit Manila janë mbuluar nga balta dhe gurët, ndërsa presidentja Gloria Macapagal Arroyo ka urdhëruar ushtrinë që t'u ndihmojë ekipeve që kërkojnë të mbijetuarit.
XS
SM
MD
LG