Ndërlidhjet

BEOGRAD


Rreth 30 mijë serbë protestuan sot para ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Beograd në mbrojtje të ultranacionalistit Vojisllav Sheshel, i cili ka hyrë në ditën e 22-të grevës së urisë në Tribunalin e Hagës.
Radikalët e ardhur nga i gjithë vendi, e akuzuan Uashingtonin dhe Kombet e Bashkuara se përpiqen ta mbysin liderin e tyre, i cili rreth 4 vjet ndodhet në burg në pritje të gjykimit për krime të luftës.
XS
SM
MD
LG