Ndërlidhjet

PHENIAN


Koreja Veriore i ka ofruar Rusisë të drejtën ekskluzive për rezervat e uraniumit në këmbim të mbështetjes në bisedimet gjashtë – palëshe që kanë të bëjnë me programet bërthamore të Penhianit.
Nga viti 2002 Koreja Veriore dhe Rusia zhvillojnë bisedime për mundësinë e importimit të uraniumit.
XS
SM
MD
LG