Ndërlidhjet

BAGDAD


Ka vazhduar dhuna në Irak, që pason sulmin e djeshëm në të cilin vdiçën 51 dhe u plagosën 90 veta.
Sot në qytetin Lailan, afër Kirkukut, një vetvrasës me bombë ka vrarë tre policë.
Ndërkaq, ushtria amerikane ka bërë të ditur se mbrëmë në krahinën Anbar janë vrarë 6 militantë.
Sulme me bomba ka pasur edhe në Bagdad, por nuk është njoftuar për viktimat eventuale.
XS
SM
MD
LG