Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan Xhorgj Bush është zotuar se do të kërkojë marrëveshje dypartiake për kursin e mëtejm të aksioneve në Irak.
Presidenti Bush ka përsëritur mbështetjen për kryeministrin e Irakut Nuri Al Maliki dhe tha se Shtetet e Bashkuara nuk po synojnë një "tërheqje të turpshme" nga Iraku.
XS
SM
MD
LG