Ndërlidhjet

SANTIAGO


Ish diktatori i Kilit Augusto Pinoçet është hospitalizuar pas një sulmi në zemër. Mjekët kanë thënë se gjendja e tij është serioze, por stabile.
Augosto Pinoçet ka qenë shpesh i akuzuar për vrasjen dhe kidnapimin e kundërshtarëve politik gjatë pushtetit të tij 17 – vjeçar.
XS
SM
MD
LG