Ndërlidhjet

BEJRUT


Gjendja në Liban raportohet e tensionuar, ndërkohë që protestat e Hezbollahut që kërkojnë rrëzimin e qeverisë pro perëndimore hynë në ditën e katërt.
Dje një shiit e humbi jetën kur mbështetësit e Hezbollahut parakaluan në një lagje sunite të Bejrutit.
Kryeministri Fuad Siniora është zotuar se nuk do të dorëzohet para kërkesave të Hezbollahut dhe aleatëve pro sirianë për largimin e qeverisë.
XS
SM
MD
LG