Ndërlidhjet

PARIS


Diplomatët e 6 fuqive botërore nesër do të bisedojnë në Paris mbi programin bërthamor të Iranit dhe për mënyrat që Teherani të ndërpresë pasurimin e uraniumit.
Ministria e Jashtme e Francës tha se në takim do të marrin pjesë zyrtarë nga 5 anëtarët e përhershëm të Këshillit të Sigurimit, Britania, Franca, Kina, Rusia dhe Shtetet e Bashkuara, plus Gjermania.
XS
SM
MD
LG