Ndërlidhjet

BRUKSEL


Nënsekretari amerikan për çështje politike, Nicholas Burns ka kërkuar sot nga Rusia që të vazhdoj tërheqjen e trupave të saja nga Gjeorgjia dhe Moldavia. Në takimin e ministrave të jashtëm të vendeve anëtare të OSBE-së në Bruksel, zoti Burns tha se këto dy vende do të mbeten jostabile përderisa mbështetja për regjimet separatiste të vazhdoj nga jashtë. Ministri i jashtëm rus, Sergei Lavrov tha se OSBE-ja nuk duhet të bëjë përpjekje të njëannshme për arritjen e "zgjidhjeve të politizuara".
XS
SM
MD
LG