Ndërlidhjet

BAGDAD


Persona të armatosur kanë sulmuar një automjet me punëtorë të një agjencie që kujdesej për objektet fetare të shiitëve në irak, duke vrarë 13 prej tyre. Së paku katër duhëtarë u plagosën. Sulmi ndodhi sot në veri të Bagdadit. Sot, poashtu, raportohet për disa sulme me makina bomba nga të cilat janë vrarë 16 vetë dhe plagosur 25 të tjerë, kanë njoftuar burime nga Ministria e Brendshme irakiane. Këto sulme u bën në hapësirat e përziera fetare në jug të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG