Ndërlidhjet

KANDAHAR


Një makinë bombë ka shpërthyer pasi ishte futur në mes të autokolonës së NATO-së në jug të Afganistanit, duke i lënë të plagosur 2 ushtarë dhe gjashtë civilë. Zëdhënësi i NATO-s bëri të ditur se shpërthimi ka ndodhur në Kandahar, ndërkohë që është sulmi i pestë vetëm gjatë kësaj jave në këtë qytet.
XS
SM
MD
LG