Ndërlidhjet

BAGDAD


Persona të armatosur sulmuan një automjet me punëtorë të një agjencie që kujdesej për objektet fetare të shiitëve në Irak, duke lënë të vrarë 13 dhe plagosur 4 të tjerë. Sulmi ndodhi në veri të Bagdadit.
Poashtu njoftohet për disa sulme me makina bombë, nga të cilat u vranë së paku 16 vetë dhe u plagosën 25 të tjerë.
XS
SM
MD
LG