Ndërlidhjet

METTLACH


Kancelarja gjermane Angela Merkel u takua sot në Mettlach të Gjermanisë me presidentin francez Jasques Chirac dhe homologun e tij polak Lech Kaczynski. Në këtë takim Gjermania dhe Franca përkrahën pezullimin e pjesërishëm të negociatave për anëtarsimin e Turqisë në Bashkimin Evropian, pasi Ankaraja refuzoi t'i hap portet për tregëti me Qipron. Ndërkohë që Polonia shprehu përkrahje për aspiratat e Turqisë.
XS
SM
MD
LG