Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretarja amerikane e shtetit Condoleezza Rice ka reaguar me skepticizëm ndaj rekomandimeve që Shtetet e Bashkuara duhet të angazhohen me Iranin dhe Sirinë për të stabilizuar situatën në Irak.
Rice ka përsëritur se është e gatshme të takohet për bisedime të drejtpërdrejta me zyrtarët iranianë, por ka shtuar se Irani më parë duhet t'i përmbushë kërkesat e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara për ndërprerjen e pasurimit të uraniumit.
XS
SM
MD
LG