Ndërlidhjet

ANKARA


Raportohet se policia e Turqisë ka arrestuar 10 të dyshuar për ndërlidhje me Al Kaidën dhe me një grup radikal islamist turk, që pretendohet se përgatitnin sulme me bomba. Mediat lokale njoftuan se arrestimet u kryen në Ankara, Stamboll dhe Izmir.
Policia ende nuk i konfirmuar raportet.
XS
SM
MD
LG