Ndërlidhjet

QERBELA


Një bombë ka shpërthyer në tregun e qytetit Qerbela në Irak duke lënë 8 të vrarë dhe 36 të plagosur.
Shpërthimi është kryer nga një vetvrasës me automjet bombë.
Po sot, tre veta u vranë dhe tre u plagosën nga shpërthimi i një automjeti bombë në qytetin Mosul.
XS
SM
MD
LG