Ndërlidhjet

SARAJEVË


Kryeministri i Republikës Serbe të Bosnjes Millorad Dodik u bëri thirrje Radovan Karaxhiqit dhe Ratko Mlladiqit që të dorëzohen.
Javën e kaluar, kryeprokurorja Carla del Ponte i kritikoi ashpër serbët e Bosnjes për mosbashkëpunim me Tribunalin e Hagës.
Mlladiq besohet se fshehet në Serbi, ndërsa Karaxhiq mendohet se kryesisht kohën e kalon në territorin ndërmjet Bosnjes dhe Malit të Zi.
XS
SM
MD
LG