Ndërlidhjet

BAGDAD


Presidenti irakian Jalal Talabani hodhi poshtë sot rekomandimet e raportit të fundit të Grupit Studiues për Irakun, i cili kritikon politikën amerikane në Irak. Talabani tha se në tërësi e hedh poshtë raportin duke shfaqur mendimin se ky dokument, nuk është i drejtë dhe përmban artikujë që rrezikojnë sovranitetin dhe kushtetutën irakiane.
Në zhvillime tjera në Irak, së paku 26 njerëz janë vrarë në sulme të ndara, përfshi 9 shiitë gjatë sulmeve sektare ndaj dy familjeve në Bagdad. Ndërkohë policia ka gjetur 17 trupa të pajetë në veri të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG