Ndërlidhjet

KABUL


Gjashtë ushtarë afganë kanë humbur jetën pasi makina e tyre ka hasur në një minë në provincën jugore të Afganistanit Paktia. Ndërkohë policia afgane ka njoftuar se katër civilë afganë janë vrarë dhe një është plagosur, gjatë sulmeve ajrore të forcave të NATO-s ndaj kryengritësve të Talibanit.
XS
SM
MD
LG