Ndërlidhjet

BEJRUT


Qindra mijëra përkrahës të opozitës të udhëhequr nga grupi militant Hamas, po protestojnë sot në Bejrut. Protesta është organizuar në vazhdën e fushatës së opozitës për shkarkimin e Qeverisë libaneze, dhe ndodh në ditën e 10 të grevës së protestuesve.
Kryeministri libanez Fuad Siniora ndërkaq është zotuar se nuk do të largohet nga ky post.
XS
SM
MD
LG