Ndërlidhjet

OSLO


Sot jepen çmimet Nobel për vitin 2006. Laureati i çmimit Nobel për Paqe, Muhamad Yunus nga Bangladeshi, e mori sot këtë çmim në ceremonin që u zhvillua në Oslo të Norvegjisë.
Ndërkaq në ceremoninë e ndarë që zhvillohet në Stokholm të Suedisë , çmimet e tyre i marrin, fituesi i çmimit Nobel për Letërsi, turku Orhan Pamuk si dhe laureatë tjerë të çmimeve Nobel për këtë vit.
XS
SM
MD
LG