Ndërlidhjet

BAGDAD


Sekretari amerikan i mbrojtjes në dorëheqje, Donald Rumsfeld, sot papritmas arriti në vizitë lamtumirëse në Irak, ku ai po takohet me trupat amerikane dhe po shprehë falënderimin e tij. Ai u tha ushtarëve se armikut duhet ti shkaktohet disfatë dhe se "lufta kundër terrorit" mund të zgjasë gjysmë shekulli. Zoti Ramsfeld dha dorëheqje në muajin nëntor për shkak të kritikave ndaj politikës së presidentit Bush për Irakun.
XS
SM
MD
LG