Ndërlidhjet

BEJRUT


Qindra mijëra përkrahës të Hezbollahut edhe sot protestuan në qendër të Bejrutit, duke kërkuar dorëheqjen e qeverisë së Libanit, që mbështetet nga perëndimi. Kryeminsitri Fuad Siniora tha se ai është i hapur për dialog ndërmjet qeverisë së tij dhe opozitës dhe tha se kriza politike po e kërcënon sigurinë, ekonominë dhe sitemin politik të Libanit.
XS
SM
MD
LG