Ndërlidhjet

GAZA


Persona të armatosur kanë qëlluar për vdekje tre djemtë e shefit të kundërzbulimit palestinez, i cili është besnik ndaj presidentit Mahmoud Abbas.
Fëmijët janë sulmuar pasi kishin dalë nga një automjet para shkollës.
Sulmi ka ndodhur në kohën e tensioneve të shtuara në Gaza ndërmjet lëvizjes Hamas dhe frakcionit Fatah të presidentit Abbas.
XS
SM
MD
LG