Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i Jashtëm i Rusisë Sergei Ivanov e mirëpriti me kujdes draftin e rezolutës së KB, e cila i kërkon Iranit të ndërpresë pasurimin e uraniumit. Lavrov tha se rezoluta e re bazohet në propozimet e Rusisë dhe e inkurajoi Iranin që t'u kthehet negociatave. Ai shtoi se drafti nuk ka lidhje me reaktorin bërthamor në Bushehr, i cili po ndërtohet nga Rusia.
XS
SM
MD
LG