Ndërlidhjet

DIYARBAKIR


Të paktën 2 veta e humbën jetën dhe disa u plagosën nga shpërthimi në një ndërtesë ku banojnë ushtarakët në qendër të qytetit turk Diyarbakir.
Në mesin e të lënduarve janë dhe dy fëmijë.
Autoritetet thanë se bëhet fjalë për aksident.
XS
SM
MD
LG